Sony'nin Yeni Kompakt Dijital Fotoğraf Makineleri ile DSLR Kalitesi Artık Cebinizde

Sony'nin Yeni Kompakt Dijital Fotoğraf Makineleri ile DSLR Kalitesi Artık Cebinizde

Sony'nin üstün resim kalitesi ve hızlı çekim tepkileri sunan, kompakt ve kullanımı son derece kolay olan iki adet yeni NEX-5 ve NEX-3 dijital fotoğraf makineleri ile artık, fotoğraf meraklıları 2010 yazında, çektikleri yaratıcı karelerin keyfini çıkaracak.

α ailesinin yeni üyeleri NEX-5 ve NEX-3, değiştirilebilir lens özelliğinin sunduğu konfor ile DSLR-kalitesinde çekim yapabiliyor, ayrıca kompakt tasarımlarıyla da ceket cebine ya da çanta içine rahatça sığabiliyor. Geleneksel DSLR modellerinin aksine, 'aynasız' yapısı ile kamera kalınlığı, sadece 24.2mm'e (NEX-5); özetle olabilecek en ince noktaya kadar iniyor. Oldukça hafif magnezyum gövdesi NEX-5'in zarafetine zarafet katarken, aynı zamanda NEX-5'i dünyanın en küçük ve en hafif değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi1 yapıyor.

İki makinenin de kalbinde yeni geliştirilen, 14.2 efektif megapikselli Exmor APS HD CMOS sensörü bulunuyor. Bu sensör, geleneksel kompakt kameralardaki sensörlerden oldukça büyük olduğundan, DSLR kullanıcılarının aşina olduğu gibi görüntü parazitini önemli ölçüde azaltıyor ve yaratıcı odak dışı efektler sunuyor.

Fotoğraf ve video kalitesi, hızlı, tam otomatik odaklamalı ve en az obtüratör gecikmesi ile hızlı DSLR tipi çekim yansımalarını garantileyen güçlü BIONZ işlemci tarafından daha ince bir şekilde geliştirilmiş. Her iki kamera da, 7fps'ye kadar (ilk kareden itibaren sabit AE/AF) tam çözünürlüklü görüntülerin yüksek bir hızda oluşması ile hızlı hareketleri yakalayabiliyor.

Yeni 'asla kaybolma' menü özelliğine sahip şık ve karmaşık olmayan kullanıcı arayüzü, NEX-5'in ve NEX-3'ün güçlü yaratıcılık olanaklarını kullanıcılar tarafından erişilebilir hale getiriyor ve kullanıcı sayısını artırıyor. Çekim parametrelerine, pratik kontrol dairesi ve programlanabilir iki tuş yoluyla kolaylıkla ulaşılabiliyor. Örneğin, kontrol dairesini çevirmek LCD'de3 'canlı' olarak izlenebilen odaklama derinliğinde değişikliklere izin veriyor, güzel ve profesyonel tarzdaki portreler üzerinde zahmetsizce bir kontrol sağlıyor. Acemi kullanıcılar için daha fazla yardım, ekrandaki çekim püf noktaları ve kullanımı kolay bir yardım kılavuzu ile sağlanıyor.

Görüntüler ve kamera ayarları, herhangi bir çekim konumunda, görüntüye rahat bakılabilmesi için aşağı veya yukarı eğilebilen, TruBlack teknolojisini kullanan büyük ve canlı 7.5cm'lik (3') Xtra Fine LCD'de gösteriliyor. Ekran, açık havada bile mükemmel bir şekilde görünmesi için otomatik parlaklık fonksiyonuna sahip. TruBlack ekran teknolojisi, görüntülerin ve kamera ayarlarının daha canlı ve yüksek kontrastta görünmesine izin veriyor.

Değiştirilebilir lenslerin geniş aralığı ile uyumluluk, E-mount kamera sisteminin sanatsal olanaklarını oldukça artırıyor.

Günlük çekimler için ideal olan, düşük profilli E 16mm F/2.8 mıknatıslı lens (SEL16F28), kamerayı, cepte taşınabilecek kadar hafif hale getiriyor. Görüntü alanı, şık ve uyumlu bir tasarımda yüksek çözünürlüklü optik performans sağlayan VCL-ECU1 Çok Geniş Dönüştürücü ve VCL-ECF1 Balıkgözü Dönüştürücüsü ile daha da artırılabiliyor.

Elde daha net çekimler için lensteki Optik SteadyShot görüntü sabitleme ile E 18-55mm F/3.5-5.6 zoom (SEL1855) mükemmel bir seyahat arkadaşı oluyor. NEX-5 ve NEX-3, her iki lensle oluşturulmuş veya daha fazla çekim yeteneği saplayan çift lensli bir kit halinde sunuluyor. NEX-5 ayrıca, güçlü bir 11x büyütme aralığını ve daha titreşimsiz film çekimleri için geniş açıda Aktif Mod ile Optik SteadyShot görüntü sabitlemesini sağlayan isteğe bağlı bir E 18-200 F/3.5-6.3 zoom (SEL18200) ile de kit olarak sunulabiliyor.

İsteğe bağlı LA-EA1 montaj adaptörü, 30 lens ve tele dönüştürücüden oluşan α ailesine ve diğer eski A-mount lenslerin (sadece elle odaklamalı) geniş bir yelpazesine uyumu artırıyor.Şirket Haberlerine Geri Dön


Kategori: Şirket Haberleri