PS Move, 2 Ayda 4,1 Milyon Adet Sattı Dünya Rekoruna İmza Attı

PS Move, 2 Ayda 4,1 Milyon Adet Sattı Dünya Rekoruna İmza Attı

Sony Computer Entertainment Inc.'ın (SCEI) 30 Kasım 2010 tarihi itibariyle açıkladığı satış sonuçlarına göre PlayStation® 3 için çıkarılan PlayStation® Move hareket kumandası dünya genelinde toplam 4,1 milyon adet sattı. PS Move, sadece 2 ay önce Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da ve 1 ay önce de Japonya'da gerçekleştirilen dünya lansmanını takiben geçen bu kısa sürede ulaştığı satış adetleri ile dünya çapında rekor niteliğinde bir başarıya da imza attı.

PlayStation oyun dünyasına hareket getirmeye devam edecek
Türkiye'de satışa çıktığı Ekim 2010'dan bu yana 20 bini aşkın satış adetlerine ulaşan PS Move'un başarısını değerlendiren Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı şunları ifade etti: 'PlayStation® Move'un dünya lansmanını takip eden yaklaşık 2 aylık kısa bir sürede Türkiye'de 20 bini aşkın ve dünya çapında toplam 4,1 milyon adet satması bizim için çok önemli bir başarı. Elbette başarımızın tek göstergesi bu rakamlar değil. Kısa sürelerde, yenilikçi yaklaşımımızla oyun dünyasına bambaşka bir boyut getiriyoruz. Bu, dinamizm Sony PlayStation markasının DNA'sında var ve 2011 için hedeflerimiz, hem dünya hem Türkiye pazarı için çok büyük. Başarılarımızı katlayarak, sektöre hareket getirmeye ve değer katmaya devam edeceğiz.'

PlayStation Move hareket kumandası, hareketlerin en iyi açıyla ve kesin algılanabilmesi için PlayStation® Eye kamera ile birlikte çalışıyor ve oyuncunun 3 boyutlu alanındaki hareketini mükemmel şekilde algılayarak, kullanıcıya kendini oyunun içinde hissettiriyor. Oldukça gerçekçi ve etkileyici bir deneyim yaşatan PlayStation Move, kullanıcının hareketini yakalamakla kalmıyor, aynı zamanda, oyuncunun görselini de yakalıyor ve yepyeni bir augmented reality deneyimi de sunuyor.

Harekete geçiren 25'den fazla oyun
PlayStation Move, büyük ? küçük, kadın ?erkek, çok farklı cinsiyet ve yaş gruplarının zevkine hitap edebilecek içerikte 25'i aşkın oyun sunuyor. Sports Champions, Start the Party, EyePet Move Edition, MAG, SingStar Dance ve daha fazlası PS Move'un öne çıkan oyunları arasında yer alıyor. Milyonlarca hayranı tarafından heyecanla beklenen Killzone 3 ve LittleBigPlanet 2 de PS Move'a çok yakında gelecek ve her tip oyuncuya çok eşsiz deneyimler yaşatacak oyunların başında geliyor.

 Şirket Haberlerine Geri Dön


Kategori: Şirket Haberleri