Panasonic Fotoğraf ve Görüntüleme Dünyasının En Prestijli Ödülleri TIPA'dan 3 Ödülle Döndü

Panasonic Fotoğraf ve Görüntüleme Dünyasının En Prestijli Ödülleri TIPA'dan 3 Ödülle Döndü

Panasonic dünya çapında en çok takdir gören fotoğraf ve görüntüleme ödülleri olarak bilinen TIPA'da bu yıl üç ödül birden kazandı. Panasonic Lumix GH2 'En İyi Kompakt Sistem Kamera Uzmanı, ve Panasonic Lumix FT3 de 'En Dayanıklı Kompakt Fotoğraf Makinesi' ödüllerini alırken Gold SDHC UHS-I SD kart 'En İyi Görüntü Depolama Ortamı' kategorisinde ödülün sahibi oldu.

1991 yılında kurulan Teknik Görüntü Basın Derneği (TIPA) Avrupa, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri coğrafyasından 14 ülkenin tüketici elektroniği gazetecilerini temsil eden bağımsız bir kurum. TIPA editörleri her yıl 12 ay içerisinde piyasaya sunulmuş olanlar arasından en iyi fotoğraf ve görüntüleme ürünlerini seçiyor. 2011 ödüllerinde TIPA editörleri Panasonic'in dijital görüntüleme ürünlerini, yenilikçilik, son teknoloji kullanımı, tasarım, değer ve kullanım kolaylığı gibi niteliklerinden ötürü bir kez daha onurlandırmış oldu.

Dünyadaki ilkleri sevenlerin tercihi Panasonic Lumix GH2
LUMIX G Micro Sistem Dijital Fotoğraf Makineleri ailesine mensup Panasonic Lumix GH2 'En İyi Kompakt Sistem Kamera Uzmanı' kategorisinde TIPA'nın sahibi oldu. Geçen yıl aynı kategoride ödülü yine bir Panasonic ürünü olan Lumix G2 kazanmıştı.

TIPA jürisinin sözcüsü ödüllü Lumix GH2 için şunları söylüyor: 'Panasonic Lumix GH2 gerçek anlamda hibrit bir ürün. Videonun artık ek bir özellik olmadığını kanıtlarcasına fotoğraf makinesi ve video kamera özelliklerini aynı bünyede buluşturuyor. Panasonic Lumix GH2, 60p (NTSC) /50p (PAL) çıkışlı olarak Full HD 1920x1080 60i (NTSC) / 50i (PAL) akıcı, yüksek kaliteli video kayıt özelliğine sahip. Çektiği yüksek kaliteli fotoğraflar da hesaba katıldığında kendi kategorisi için dünyada bir ilk olduğunu görüyoruz.'

Panasonic Lumix GH2 Türkiye'de 2.799 TL'ye satılıyor.

Maceracı ruhların yol arkadaşı Panasonic Lumix FT3
Panasonic Lumix FT3 yenilikçi tasarımı ve dış mekan kullanımı için kendisini ideal kılan özellikleri ile 'En Dayanıklı Kompakt Fotoğraf Makinesi' ödülünün sahibi oldu. 12.1 megapiksel FT3, 12 metreye kadar suya, 2 metreye kadar darbeye ve -10 dereceye kadar donmaya dayanıklı.

TIPA jürisinin sözcüsü, Panasonic Lumix FT3 için şunları söylüyor: 'Entegre GPS fonksiyonu dış mekanda çekim yapmak isteyen ve çekim esnasında bulundukları yeri tam olarak kaydetmek isteyen fotoğrafçılar için ideal. Fotoğraf makinesinde dahili olarak bulunan pusula, yükseklik ölçer ve barometre yükseklik, barometrik basınç ve konumlanma verilerini gösterebiliyor. Barometre ayrıca suyun derinliğini de ölçebiliyor. Makinenin iç saati lokasyon bilinci sayesinde yerel saati otomatik olarak ayarlıyor.

Panasonic FT3'ün Türkiye'de piyasaya sunuluş tarihi ve fiyatı ilerleyen bir tarihte açıklanacak.Şirket Haberlerine Geri Dön


Kategori: Şirket Haberleri