LG, Düz Ekran Televizyon Satışlarında Rekor Kırdı

LG, Düz Ekran Televizyon Satışlarında Rekor Kırdı

Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve ev aletleri (beyaz eşya) sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics (LG), 30 Eylül 2010 tarihinde sona eren üç aylık döneme ilişkin IFRS (Uluslararası Mali Raporlama Standartları) bazında denetlenmemiş gelirlerini açıkladı. Gelirler, düz ekran televizyonlarda ve ev aletlerinde kaydedilen güçlü performansı yansıtıyor.

Satışlar ve Kar

LG, 2010 yılı üçüncü çeyrek konsolide gelirini, geçen yılın aynı dönemine göre 13.4 trilyon Kore Wonu (11.3 milyar dolar) olarak ilan etti (dolar bazında yüzde 3 artış). Üçüncü çeyrekte 8 milyar Kore Wonu (6.4 milyon dolar) net kar elde edildi.

LG Ev Eğlence Birimi üçüncü çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre % 37 oranında bir artışla, düz ekran televizyonlarda, tarihinde görülmüş en yüksek satışı kaydetti. Ev Eğlence Sistemleri?ndeki gelirler, başta gelişmekte olan pazarlara yönelik olmak üzere, LCD televizyon satışlarındaki artış dolayısıyla, bir önceki yıla göre Kore Wonu bazında % 9 (dolar bazında % 14) arttı. Toplam 5.4 trilyon Kore Wonu (4.5 milyar dolar) satış kaydedilirken, 123 milyar Kore Wonu (104 milyon dolar) işletme karı elde edildiği görülüyor.

Toplam 2.8 trilyon Kore Wonu (2.3 milyar dolar) satış yaparak 67 milyar Kore Wonu (57 milyon dolar) işletme karı elde eden LG Ev Aletleri (Beyaz Eşya) Birimi, geçen yılın aynı dönemine göre % 9 oranında (dolar bazında % 14) büyümeyle, istikrarlı bir performans sergiliyor. Yabancı pazarlara yönelik satışlar, Kuzey Amerika pazarında OEM satışlarında görülen artışın yanı sıra, Hindistan ve Çin?de yüksek sezon promosyonları dolayısıyla, geçen yıla göre % 17 oranında (dolar bazında) artarken, bu artışın, başta gelişmekte olan pazarlarda olmak üzere, devam etmesi bekleniyor.

Toplam 1.1 trilyon Kore Wonu (0.9 milyar dolar) ile satışlarda % 35 (dolar bazında yüzde 42) oranında artış kaydeden LG Klima Birimi, özellikle gelişmekte olan pazarlarda hatırı sayılır bir büyüme sergiliyor. Şirket, büyüme hedefine yönelik uzun vadeli temeller oluşturmak üzere, ticari klima sistemlerini de içeren B2B altyapısının yanı sıra, LED aydınlatma ve güneş enerjisi ticaretlerine yönelik yeni fırsatlara da yatırım yapmayı sürdürecek.

2010 Yılı Dördüncü Çeyrek Döneminde Ticari Program ve Beklentiler

Şirket uzun vadede iddialı maliyet yenilikleri ve stratejik yatırım yönetimi aracılığıyla karlılığın artırılmasına odaklanacak. Dünya çapında, akıllı telefonlarda, Nano FULL LED teknolojisinde ve tüketici dostu, tasarruflu ürünlerde artan rekabet gücünün, tatil sezonunda beklenen yüksek satışlarla birlikte, şirketin gelecekteki genel performansına katkıda bulunması bekleniyor.
Lg Electronics Hakkında:Şirket Haberlerine Geri Dön


Kategori: Şirket Haberleri

Etiketler: lg, lg modelleri, lg ürünleri, lg bilgisayarları, lg laptoplar,