Avrupa Dijital Dünyasındaki Üst Düzey ilk Temsilcimiz Turan Erdoğan

Avrupa Dijital Dünyasındaki Üst Düzey ilk Temsilcimiz Turan Erdoğan

Vestel Şirketler Grubu Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, Avrupa dijital endüstri birliği DIGITALEUROPE'un Brüksel'de yapılan genel kurulunda Yönetim Kurulu'na seçilen ilk Türk üye oldu. Erdoğan, 'Tüketici elektroniği, telekomünikasyon ve bilişim sektörlerinde Avrupa'daki gelişmeleri ve düzenlemeleri yakından takip ve geleceğe yönelik yönlendirmelerin içinde olmanın şirketler ve sektör bazında Türkiye'nin AB ye entegrasyonunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum'dedi.

DIGITALEUROPE'un son genel Kurul da sundugu 'Vision 2020' çalışmasının Türkiye açısından degerlendirilmesi için ECİD, TESİD ve TÜBİSAD nezdinde girişimde bulunacağını söyleyen Erdoğan, alınan kararlara sonradan uymanın zorluklarına dikkat çekerek karar mekanizmalarının içinde bulunmanın sektöre önemli kazanımlar getirecegini vurguladı.
Erdoğan, AB fonlarından önemli bir pay alan dijital teknolojilere hızlı bir geçişin Türkiye'de yatırım ve istihdama çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

DIGITALEUROPE, Avrupa bilgi teknolojileri ile tüketici elektroniği sektörünü geliştirmek ve sektörün Avrupa Birliği'nde ekonomik büyümeye ve sosyal gelişmeye katkısını sağlamak için faaliyet gösteriyor. Birlik, AB'de dijital teknoloji alanında politika geliştirme ve uygulama süreçlerine endüstri katılımını sağlıyor.

Vestel Şirketler Grubu Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan'ın yer aldığı DIGITALEUROPE'un yönetim kurulunda Türkiye'de de faaliyet gösteren, Nokia, Sony, HP, SAP, Ericsson, Panasonic, Canon, Alcatel Lucent, Philips, Siemens gibi global şirketlerin tepe yöneticileri de bulunuyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, 1997 yılından beri Vestel İcra Kurulu Üyeliğini yürütüyor. Erdoğan, 1988 yılında Vestel Dış Ticaret'te Murahhas Üye olarak Vestel'e katıldı. İTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan Erdoğan, İngiltere'de Brunel Üniversitesi'nde Üretim Yönetimi yüksek lisansı yaptı.

DIGITALEUROPE hakkında
Temelleri 1999 yılında Avrupa Bilgi ve İletişim Teknolojileri Endüstri Birliği (EICTA) ile atılan DIGITALEUROPE, AB'de dijital teknoloji alanında politika geliştirme ve uygulama süreçlerine endüstri katılımını sağlıyor. DIGITALEUROPE üyeleri arasında dünyanın 33 ülkesinden 62 lider kurum ve 42 ulusal ticari birlik bulunuyor. Üyeler, toplamda 1 trilyon Euro'yu aşkın ciroya ve 2 milyon çalışana ulaşan 10 bin şirketi temsil ediyor.
http://www.digitaleurope.orgŞirket Haberlerine Geri Dön


Kategori: Şirket Haberleri